Ana Sayfa Spor Toto Süper Lig Basketbol Dünyadan Futbol VİDEO Maç Ekranıİlker Meral ve Galatasaray-Antalya maçıSon Güncelleme : 02.02.2012
Okunma Sayısı : 1248
Kaynak : http://futbolunilahlari.blogspot.com/

Aslında iyi bir hakem olabilirdi ama bugünden sonra işi çok zor artık Galatasaray'ı bir kez daha yaktığı için. Futbolcu kökenli hakemlerden İlker Meral. İlk piyasaya çıktığı günden beri takip ediyorum. Aslında iyi de bir kumaşı var ama 3 yıl önce Ali Güneş'in bariz pozisyonunu göremeyince gelişimi sekteye uğramış uzun bir süre de büyüklerin maçına verilmemişti. Onun yönettiği hemen her maçı takip ettim ve inanın gördüğünü çalan, futbolcularla iletişimi iyi bir hakem. Bu sezona da iyi başlamıştı aslında. MHK'nin sürekli görev verdiği bir arkadaştı ama Galatasaray-Antalyaspor maçı onun sonu olabilir. Hata yaptı mı evet. Peki çok mu fahiş bir hataydı, hayır. Maçı şöyle bir hatırlarsak; İlk yarıda Selçuk'un ceza sahasında yerde kaldığı an bana göre penaltı ama takdir hakkı kullanılmayacak bir pozisyon değil. Galatasaray'ın kazandığı penaltı da ise yardımcısına uydu. Kendisi pozisyonun çok yakınındaydı, tam inanmadı ama yardımcı ısrar edince verdi. %85 penaltı diyebilirim çünkü tam kabak gibi bir açı görmedim. Ancak en büyük hatası bu verdiği, vermediği penaltılar değildi.

Baros'un atılmadan az önceki pozisyonunda ona yapılan faulu vermedi, Baros çıldırdı , kendisini itti ama orada atamadı. Bir sonraki pozisyonda ise Galatasaraylıların anlaşılmaz bir şekilde penaltı beklediği pozisyonda hakemi taciz etmeye devam edince kırmızıyı çıkardı. Ancak keşke önce faulu görebilseydi de Baros'a kırmızı çıkarmak zorunda kalmasıydı. Sonrasında ise Sabri'nin ortasında top Musa Nizam'ın koluyla bedeni arasına sıkışıyor gibi. Gibi diyorum çünkü yine net bir açı yok. Ama benim gördüğüm kadarıyla penaltı. Ama dedim ya çalmadığı penaltılar önemli değil orada, Baros'un pozisyonu kritikti. Tabii burada kimse kusura bakmasın Galatasaraylı futbolcuların da çok iyi niyetli olmadığını söylemek zor. Sezon başından bu yana hakemlerin hemen her maç işini zorlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. İyi futbollarına yakışmıyor bence. Engin, Melo, Ujfalusi, Sabri, Baros hatta Elmander'in her maç bir vukuatı var. Hakemleri zor durumda bırakıyorlar. Bu maçta Elmander çok şanslı mesela. Hakemler göremedi Deniz'in ayağına basmasını. Bir faul oluyor, hakem veriyor. Ujfalusi sağ bekten sol açığa hakemin yanına gelip itiraz ediyor. Bu ve benzerleri uzar gider.

Şu hareketleri önümüzde ki yıl Avrupa'da biraz zor yaparlar. Çünkü ülkemizden daha beter hakemlerle de karşılaşacaklar. O yüzden bu kadar antipatik olmamaları lazım. Kabul ülkemizde iyi hakem sayısı az ama kötü niyetli hakem yok. O yüzden onları sahada ezeceklerine biraz yardımcı olmaya çalışsalar daha iyi olacak. İlker Meral bugün biraz da bu durumun kurbanı oldu. Tabii MHK'yi ayrı kutlamak lazım bu atama için. Galatasaray'ın geçmişteki iki maçında vukuatı var Meral'in. Bu maça niye veriyorsun. Ver deplasmanda ki rahat gördüğün bir Galatasaray maçına. Antalya ligimizin ısıran takımlarından biri. Niye zorluyorsun. İyi olabilecek bir hakemi daha kaybettik büyük ihtimalle.

Bu arada bir çift lafım da Ömer'e. Ya arkadaş hemen her büyük maçta skor olarak avantajlıysa inanılmaz işler yapıyorsun rakip taraftarı tahrik etmek için. Özellikle de Galatasaray maçlarında. 2-3 yıl önce de Ali Sami Yen'de ki bir maçta çıldırtmıştı taraftarı. Sana küfür ediyorlarsa tıka kulağını bak işine. Bir ederler, iki ederler. Sen tepki vermezsen de seninle uğraşmayı bırakırlar. Her Galatasaray maçında bir gerginlik yaratmayı başarıyorsun. Bu ülke insanı böyle. Maça sırf küfür etmeye giden hastalar da var. Her kulüpte böyle. Sen bak işine karışma başka şeye.

Bookmark and Share
EN ÇOK OKUNAN HABERLER @ 365

2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin Rakipleri Belli Oldu (2450)

Mersin’de Kupa Sahibini Buluyor (2313)

Galatasaray Odeabank 66-60 Fenerbahçe (2270)

Maça Doğru: Galatasaray Odeabank - Fenerbahçe (2203)

Podolski Inter'de, Olası Bir Hamleydi (1931)

Trabzonspor'da Oscar Cardozo İsyanı! (1674)

Anadolu Efes: 77 - Royal Halı Gaziantep: 67 (1664)

Fenerbahçe Ülker 97-59 Beşiktaş Integral Forex (1599)

Madrid Derbisini Atletico Farklı Kazandı (1597)

Roberto Carlos, Sivasspor Defterine Son Noktayı Koydu (1595)